Platformą Knowledge@Work na Uniwersytecie Łódzkim administruje Centrum Informatyki. Została ona stworzona przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w ramach projektu „Człowiek – najlepsza inwestycja” dzięki współfinansowaniu przez Europejski Fundusz Społeczny. Platforma daje uczestnikom możliwość dostępu do czterech kluczowy usług:

Barometru Kompetencji Kluczowych – to narzędzie diagnostyczne opracowane do celów diagnozy umiejętności i wiedzy niezbędnych do funkcjonowania na współczesnym rynku pracy. Na Platformie Knowledge@Work znajdziesz zestaw 10 testów do oceny poziomu Twoich kompetencji kluczowych.) Broker edukacyjny doradzi ci w jakiej dziedzinie powinieneś poprawić swoje kompetencje.

Lista kompetencji kluczowych:

 1. Autoprezentacja
 2. Funkcjonowanie w otoczeniu międzynarodowym
 3. Komunikacja interpersonalna
 4. Kreatywność
 5. Ochrona własności intelektualnej
 6. Praca w zespole
 7. Ugruntowane podstawy matematyki
 8. Zarządzanie wiedzą
 9. Zarządzanie zespołami
 10. Znajomość technologii informatycznych

Zestawu 10 szkoleń e-learningowych

Na Platformie Knowledge@Work znajdziesz zestaw 10 szkoleń e-learningowych z zakresu kompetencji kluczowych. Każde ze szkoleń jest dostępne w dwóch wersjach:

– wersja pełna zalecana dla osób, które uzyskały w Barometrze Kompetencji Kluczowych diagnozę na poziomie podstawowym

– wersja zaawansowana zalecana dla osób, które uzyskały w Barometrze Kompetencji Kluczowych diagnozę na poziomie zaawansowanym.

M-learningu – nowoczesny sposób uczenia się z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i Internetu. Gra mobilna „Pigułki kompetencji” to świetny sposób na naukę w każdej sytuacji. Dzięki grze ćwiczysz wiedzę i umiejętności odpowiadające 10 kompetencjom kluczowym. „Pigułki kompetencji” sprawią, że uzyskanie efektów kształcenia zakładanych dla kompetencji kluczowych staje się przygodą.

Opiekę i wsparcie brokera edukacyjnego – broker edukacyjny dobiera ci kierunek, rodzaj i poziom szkolenia, ustala indywidualną ścieżkę edukacyjną biorąc pod uwagę aktualne potrzeby rynku.

 

Platforma Knowledge@Work dla UŁ jest dostępna pod adresem:

Problemy techniczne związane z działaniem platformy należy zgłaszać na stronie Helpdesk UŁ

Do korzystania z platformy Knowledge@Work dla UŁ niezbędne jest posiadanie komputera z dostępem do Internetu. Zalecane jest używanie najnowszej wersji jednej z przeglądarek:

 • Mozzila Firefox
 • Google Chrome

Przeglądarki muszą mieć włączoną obsługę skryptów javascript oraz obsługę ciasteczek (ang. coockie). Materiały e-kursów zawierają dokumenty pdf oraz treści multimedialne, dlatego wymagane są dodatkowe narzędzia:

 • Adobe Reader
 • Flash Player