W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez technologie i informacje, nieustająco coś nas rozprasza. Coraz częściej jesteśmy zmęczeni, rozkojarzeni, a na dodatek pojawiają się problemy z koncentracją. Paradoksalnie z pomocą przychodzą właśnie te rozpraszacze. Na smartfony i tablety (nieustannie odciągające naszą uwagę od innych rzeczy) opracowywane są kolejne aplikacje, których celem jest gimnastyka naszego mózgu. Podobnie jak mięśnie, mózg działa dużo sprawniej, gdy się go ćwiczy.

Oto zestawienie aplikacji stworzonych przez neuronaukowców, które korzystnie wpływają na nasz mózg (usprawniają pamięć, koncentrację, logikę, szybkość):

  • Memorado, Neurogra, Lumosity.

Grupa aplikacji zawierająca gry i zabawy umysłowe podzielone na pięć kategorii: pamięć, koncentracja, szybkość myślenia, elastyczność i rozwiązywanie problemów. Celem aplikacji jest zapewnienie naszemu mózgowi gimnastyki, dzięki której będzie w stanie lepiej, szybciej, staranniej chłonąć informacje.

  • Dream: ON

Eksperymentalna aplikacja, pomagająca dobrze się wysypiać. Monitoruje fazy snu i w odpowiednich momentach emituje uspokajające dźwięki.

  • Personal Zen

Prosta gra pomagająca rozładować stres i przezwyciężyć stany lękowe.

  • My Happy Place

Aplikacja gromadząca w jednym miejscu wszystko, co użytkownika rozwesela i poprawia mu nastrój: zdjęcia rodziny, śmieszne filmy, ulubione piosenki itp.