Jeśli interesuje Cię dydaktyka nie możesz nie znać konferencji Ideatorium! (Podlinkować https://www.facebook.com/KonferencjaDydaktyczna/) To spotkanie zorganizowane już po raz piąty przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego — wyjątkowe spotkanie pasjonatów dydaktyki. W tym roku było można obejrzeć i posłuchać wielu ciekawych referatów dotyczących dydaktyki akademickiej oraz użycia technologii w procesie kształcenia. Inspirującym elementem konferencji były warsztaty:

Jak znaleźć czas na radość z uczenia? — zarządzanie czasem w pracy nauczyciela akademickiego, prowadzone przez dra Bartłomieja Kurzyka (Wydział Zarządzania UŁ)

O budowaniu relacji mistrz-uczeń – wykorzystanie tutoringu i coachingu w dydaktyce akademickiej, prowadzone przez dr Agnieszkę Kowalkowską (Uniwersytet Gdański)

Nie bój się i Moodle! prowadzone przez mgr Agnieszkę Chrząszcz, mgr Karolinę Grodecką, mgr Beatę Tworzewską-Pozłutko (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Centrum e-Learningu)

Moc inspiracji i nowych pomysłów na dydaktykę!

Zajrzyj do zeszytu streszczeń referatów: http://www.ideatorium.ug.edu.pl/pliki/konferencja2017/ideatorium_2017_zeszyt_streszczen_wersja_wstepna.pdf